|  | 

Korfu pogoda

Wpływ rozwoju branży turystycznej na społeczeństwo

Wpływ rozwoju branży turystycznej na społeczeństwo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie53.jpgW ostatnim czasie turystyka oraz sama branża z nią powiązana stał się naprawdę ważnym elementem gospodarki w wielu krajach świata. Nie da się również ukryć, że rozwój infrastruktury i liczby odwiedzających cudzoziemców ma wielki wpływ na społeczeństwo w danym państwie.

Dzięki rozwojowi turystyki miejscowa ludność staje się często bardziej otwarta oraz tolerancyjna na inne kultury, inny kolor skóry czy wyznania. Częstsze przyjazdy gości z zagranicy zmuszają również autochtonów do rozwoju w kwestii języków obcych, podstaw ekonomii oraz przedsiębiorczości czy inżynierii (np. przy budowie nowych hoteli czy obiektów sportowych). W wielu państwach, szczególnie tych mniej zamożnych żyjących jedynie z turystyki, praca w sektorze turystycznym jest bardzo prestiżowa i dobrze płatna w porównaniu do przemysłu czy edukacji.

Niestety rozwój tego sektora usług może nieść za sobą również dużo negatywnych skutków m.in wzrost przestępczości, narkomanii, prostytucji czy rozwarstwienia społecznego między bogatymi, a biednymi.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

wplyw-rozwoju-branzy-turystycznej-na-spoleczenstwo

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Ile trwa lot na Korfu?

    Ile trwa lot na Korfu?

    O czym warto wiedzieć przed wyjazdem na Korfu? Grecja to w oczach wielu turystów niemal raj na Ziemi. Bardzo wiele osób chętnie odwiedza tamtejsze zakątki, podziwiając ich wspaniałą architekturę czy niezwykle malownicze krajobrazy. Leżąca w obrębie Morza Jońskiego zielona wyspa Korfu słynie głównie z zabytków oraz idealnych do relaksu i podziwiania plaż. Jadąc na Korfu,

  • Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Korfu – popularna grecka wyspa Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem