|  | 

Noclegi

Wpływ rozwoju branży turystycznej na społeczeństwo

Wpływ rozwoju branży turystycznej na społeczeństwo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie53.jpgW ostatnim czasie turystyka oraz sama branża z nią powiązana stał się naprawdę ważnym elementem gospodarki w wielu krajach świata. Nie da się również ukryć, że rozwój infrastruktury i liczby odwiedzających cudzoziemców ma wielki wpływ na społeczeństwo w danym państwie.

Dzięki rozwojowi turystyki miejscowa ludność staje się często bardziej otwarta oraz tolerancyjna na inne kultury, inny kolor skóry czy wyznania. Częstsze przyjazdy gości z zagranicy zmuszają również autochtonów do rozwoju w kwestii języków obcych, podstaw ekonomii oraz przedsiębiorczości czy inżynierii (np. przy budowie nowych hoteli czy obiektów sportowych). W wielu państwach, szczególnie tych mniej zamożnych żyjących jedynie z turystyki, praca w sektorze turystycznym jest bardzo prestiżowa i dobrze płatna w porównaniu do przemysłu czy edukacji.

Niestety rozwój tego sektora usług może nieść za sobą również dużo negatywnych skutków m.in wzrost przestępczości, narkomanii, prostytucji czy rozwarstwienia społecznego między bogatymi, a biednymi.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

wplyw-rozwoju-branzy-turystycznej-na-spoleczenstwo

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Agroturystyka Mazury

    Agroturystyka Mazury

    Odpoczywaj blisko natury Każdemu z nas, bez dwóch zdań, należy się odpoczynek. Nikt nie jest w stanie wydajnie pracować przez całe swoje życie bez żadnych przerw. Pamiętajmy, że im częstsze przerwy, tym częściej ładujemy swoje baterie! Dlatego warto od czasu wyjechać, odciąć się od codzienności i jej problemów. Dzięki temu wracamy ze zdwojoną siłą do

  • Agroturystyka nad jeziorem

    Agroturystyka nad jeziorem

    Wakacje nad jeziorem Dlaczego wakacje nad jeziorami? Każdy wypoczywający na Mazurach czy w innych częściach kraju z dostępem do jeziora, może wskazać nieco inny powód. Jednak wśród tych najczęściej wymienianych znajduje się przede wszystkim możliwość nacieszenia oczu pięknymi widokami. Poza tym chodzi o świeże powietrze oraz szanse wypróbowania swoich sił w licznych sportach wodnych. Agroturystyka