|  |  | 

Dom pielgrzyma Częstochowa Noclegi

Wpływ rozwoju branży turystycznej na społeczeństwo

Wpływ rozwoju branży turystycznej na społeczeństwo
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie53.jpgW ostatnim czasie turystyka oraz sama branża z nią powiązana stał się naprawdę ważnym elementem gospodarki w wielu krajach świata. Nie da się również ukryć, że rozwój infrastruktury i liczby odwiedzających cudzoziemców ma wielki wpływ na społeczeństwo w danym państwie.

Dzięki rozwojowi turystyki miejscowa ludność staje się często bardziej otwarta oraz tolerancyjna na inne kultury, inny kolor skóry czy wyznania. Częstsze przyjazdy gości z zagranicy zmuszają również autochtonów do rozwoju w kwestii języków obcych, podstaw ekonomii oraz przedsiębiorczości czy inżynierii (np. przy budowie nowych hoteli czy obiektów sportowych). W wielu państwach, szczególnie tych mniej zamożnych żyjących jedynie z turystyki, praca w sektorze turystycznym jest bardzo prestiżowa i dobrze płatna w porównaniu do przemysłu czy edukacji.

Niestety rozwój tego sektora usług może nieść za sobą również dużo negatywnych skutków m.in wzrost przestępczości, narkomanii, prostytucji czy rozwarstwienia społecznego między bogatymi, a biednymi.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

wplyw-rozwoju-branzy-turystycznej-na-spoleczenstwo

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

  • Kopriwsztica, symbol odrodzenia narodowościowego Bułgarii

    Kopriwsztica, symbol odrodzenia narodowościowego Bułgarii

    Widziana z daleka, Kopriwsztica wygląda niemal zbyt piękne, aby była prawdziwa, z jej szachulcowymi domami leżącymi w dolinie pośród zalesionych wzgórz. Byłaby to wiejska oaza spokoju, gdyby nie turyści przyciągnięci fantastyczną architekturą i Bułgarzy oddający hołd temu szczególnemu miejscu w historii swojego kraju. Miasto odegrało główną rolę w powstaniu kwietniowym w 1876 roku, skierowanym przeciwko

  • Agroturystyka Mazury

    Agroturystyka Mazury

    Odpoczywaj blisko natury Każdemu z nas, bez dwóch zdań, należy się odpoczynek. Nikt nie jest w stanie wydajnie pracować przez całe swoje życie bez żadnych przerw. Pamiętajmy, że im częstsze przerwy, tym częściej ładujemy swoje baterie! Dlatego warto od czasu wyjechać, odciąć się od codzienności i jej problemów. Dzięki temu wracamy ze zdwojoną siłą do