|  |  | 

Eventy prozdrowotne Podróże

Turystyka w Hiszpanii

Turystyka w Hiszpanii
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_turystyka16.jpgTurystyka w Hiszpanii jest jednym z głównych źródeł dochodu narodowego. Co roku przynosi olbrzymie zyski gospodarce. Co ciekawe, Hiszpania jest drugim co do wielkości krajem na świecie, pod względem liczy przyjmowanych turystów, zaraz za Francją. Przyjmuje aż 55 milionów turystów rocznie.

Jakie atrakcje turystyczne oferuje Hiszpania? Co warto zobaczyć, będąc w tym kraju? Przede wszystkim warto zobaczyć Barcelonę, magiczne miasto Gaudiego, pełne perełek architektury – takich jak m.in. Katedra Sagrada Familia. Będąc w Katalonii, koniecznie należy odpocząć na plaży w którejś z urokliwych miejscowości w pobliżu Costa Brava.
Będąc w Hiszpanii, trzeba oczywiście odwiedzić również stolicę kraju, Madryt. To miasto przepychu, pięknych pałaców i zbudowanych z rozmachem arterii.
Warta zwiedzenia jest również Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli i akwedukt w Segowii, pochodzący jeszcze z czasów rzymskich. W północnej części kraju zachęcam do odwiedzenia Parku Narodowego Ordesa – znajduje się on w dolinie górskiej, możemy tu zwiedzić również lodowcowe jezioro.

………………………………………
źródło: http://bonusiki.pl/

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

turystyka-w-hiszpanii

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

  • Agroturystyka mazowieckie

    Agroturystyka mazowieckie

    „Piękne jesteś Mazowsze…” Mazowsze, a więc Warszawa, stolica, aglomeracja, przemysł. Czy istnieje na tym terenie agroturystyka mazowieckie tak jak pozostałe rejony Polski także proponuje wiele ciekawych atrakcji i miejsc do wypoczynku jak i aktywniejszego spędzenia czasu wolnego. „Piękne jesteś Mazowsze, stąd wziąłem skrzydła do lotu…” pisał w jednym ze swych wierszy Władysław Broniewski. Z wielką

  • Agroturystyka nad Biebrzą

    Agroturystyka nad Biebrzą

    Agroturystyka nad Biebrzą Rzeka Biebrza przepływa przez północno-wschodnią Polskę. Jest dużym dopływem Narwi, a poprzez Kanał Augustowski łączy się z rzeką Niemen. Biebrza na całej swej długości płynie pradoliną, dzięki temu w czasie wiosennych roztopów jest w stanie przyjąć ogromne ilości wody bez szkody dla okolicy. Obszar przepływu rzeki to bagnisty teren z licznymi torfowiskami