|  | 

Korfu Grecja

Turystyka w Hiszpanii

Turystyka w Hiszpanii
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_turystyka16.jpgTurystyka w Hiszpanii jest jednym z głównych źródeł dochodu narodowego. Co roku przynosi olbrzymie zyski gospodarce. Co ciekawe, Hiszpania jest drugim co do wielkości krajem na świecie, pod względem liczy przyjmowanych turystów, zaraz za Francją. Przyjmuje aż 55 milionów turystów rocznie.

Jakie atrakcje turystyczne oferuje Hiszpania? Co warto zobaczyć, będąc w tym kraju? Przede wszystkim warto zobaczyć Barcelonę, magiczne miasto Gaudiego, pełne perełek architektury – takich jak m.in. Katedra Sagrada Familia. Będąc w Katalonii, koniecznie należy odpocząć na plaży w którejś z urokliwych miejscowości w pobliżu Costa Brava.
Będąc w Hiszpanii, trzeba oczywiście odwiedzić również stolicę kraju, Madryt. To miasto przepychu, pięknych pałaców i zbudowanych z rozmachem arterii.
Warta zwiedzenia jest również Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli i akwedukt w Segowii, pochodzący jeszcze z czasów rzymskich. W północnej części kraju zachęcam do odwiedzenia Parku Narodowego Ordesa – znajduje się on w dolinie górskiej, możemy tu zwiedzić również lodowcowe jezioro.

………………………………………
źródło: http://bonusiki.pl/

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

turystyka-w-hiszpanii

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Mysia Wyspa Korfu

    Mysia Wyspa Korfu

    Grecka wyspa Zbliża się sezon wakacyjny, co daje nam okazję do rozpoczęcia planowania i przygotowań wyjazdów wypoczynkowych. Jak deklaruje część Polaków, zostaną oni w naszym kraju i wybiorą kierunki takie jak Pomorze, Podkarpacie czy Mazury. Jednak, z roku na rok, coraz więcej rodaków wybiera wczasy za granicą, nie tylko w Europie, ale nawet na najodleglejszych

  • Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Korfu – popularna grecka wyspa Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem