|  |  | 

Eventy prozdrowotne Noclegi

Turystyka historyczna

Turystyka historyczna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie7.jpgTurystyka historyczna jest rodzajem turystyki, który w ostatnich latach ciekawi coraz więcej osób. To także interesujący kierunek studiów, który oferuje kilka uniwersytetów w Polsce.

Jest to kierunek zaliczany do nauk humanistycznych. Zawiera także elementy nauk społecznych i nauk o ziemi. Osoby decydujące się na podjęcie studia na specjalności turystyka historyczna będą musiały zaliczyć między innymi takie przedmioty jak archeologia, etnologia, geografia, historia sztuki, historia Polski i świata.
Celem kształcenia na kierunku „turystyka historyczna” jest przygotowanie absolwentów do pracy przy promowaniu atrakcyjności turystycznej regionów i ich dziedzictwa kulturowego. Osoba podejmująca studia na tej specjalności powinna być zainteresowana poznawaniem kultury lokalnej, zabytków, sztuki, tradycji i lokalnej kultury. Absolwent tych studiów (np. na Uniwersytecie Opolskim) posiądzie znajomość języka na poziomie co najmniej B2) oraz elementy wiedzy dotyczącej prawa i zarządzania, potrzebne w pracy w branży turystycznej.

………………………………………
źródło:  http://zagrywajmy.pl/

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

turystyka-historyczna

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

  • Agroturystyka Mazury

    Agroturystyka Mazury

    Odpoczywaj blisko natury Każdemu z nas, bez dwóch zdań, należy się odpoczynek. Nikt nie jest w stanie wydajnie pracować przez całe swoje życie bez żadnych przerw. Pamiętajmy, że im częstsze przerwy, tym częściej ładujemy swoje baterie! Dlatego warto od czasu wyjechać, odciąć się od codzienności i jej problemów. Dzięki temu wracamy ze zdwojoną siłą do

  • Agroturystyka nad jeziorem

    Agroturystyka nad jeziorem

    Wakacje nad jeziorem Dlaczego wakacje nad jeziorami? Każdy wypoczywający na Mazurach czy w innych częściach kraju z dostępem do jeziora, może wskazać nieco inny powód. Jednak wśród tych najczęściej wymienianych znajduje się przede wszystkim możliwość nacieszenia oczu pięknymi widokami. Poza tym chodzi o świeże powietrze oraz szanse wypróbowania swoich sił w licznych sportach wodnych. Agroturystyka