|  | 

Korfu pogoda

Turystyka historyczna

Turystyka historyczna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdjecie7.jpgTurystyka historyczna jest rodzajem turystyki, który w ostatnich latach ciekawi coraz więcej osób. To także interesujący kierunek studiów, który oferuje kilka uniwersytetów w Polsce.

Jest to kierunek zaliczany do nauk humanistycznych. Zawiera także elementy nauk społecznych i nauk o ziemi. Osoby decydujące się na podjęcie studia na specjalności turystyka historyczna będą musiały zaliczyć między innymi takie przedmioty jak archeologia, etnologia, geografia, historia sztuki, historia Polski i świata.
Celem kształcenia na kierunku „turystyka historyczna” jest przygotowanie absolwentów do pracy przy promowaniu atrakcyjności turystycznej regionów i ich dziedzictwa kulturowego. Osoba podejmująca studia na tej specjalności powinna być zainteresowana poznawaniem kultury lokalnej, zabytków, sztuki, tradycji i lokalnej kultury. Absolwent tych studiów (np. na Uniwersytecie Opolskim) posiądzie znajomość języka na poziomie co najmniej B2) oraz elementy wiedzy dotyczącej prawa i zarządzania, potrzebne w pracy w branży turystycznej.

………………………………………
źródło:  http://zagrywajmy.pl/

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

turystyka-historyczna

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Ile trwa lot na Korfu?

    Ile trwa lot na Korfu?

    O czym warto wiedzieć przed wyjazdem na Korfu? Grecja to w oczach wielu turystów niemal raj na Ziemi. Bardzo wiele osób chętnie odwiedza tamtejsze zakątki, podziwiając ich wspaniałą architekturę czy niezwykle malownicze krajobrazy. Leżąca w obrębie Morza Jońskiego zielona wyspa Korfu słynie głównie z zabytków oraz idealnych do relaksu i podziwiania plaż. Jadąc na Korfu,

  • Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Korfu – popularna grecka wyspa Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem