|  |  | 

Eventy prozdrowotne Hobby

Turystyka Grecji

Turystyka Grecji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_podroze2.jpgGrecja to kraj, dla którego turystyka jest jednym z głównych źródeł dochodu narodowego. Szczególnie w kryzysie, jest to branża, na której cały czas Grecy mogą polegać ze względu na umiarkowany klimat, piękne plaże i zabytki świata antycznego. Co warto zobaczyć, będąc w Grecji?

Przede wszystkim, warto odwiedzić stolicę tego kraju, Ateny. Warto tu zwiedzić zabytki świata antycznego – Akropol, Teatr Dionizosa, Łuk Hadriana. Poza tym warto zwiedzić tu stadion, budynek Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza, Bibliotekę Narodową.
Również bardzo ciekawe są Meteory – masyw skał z piaskowca, na których znajduje się zespół prawosławnych świątyń (monastyrów). Robią niesamowite wrażenie.
Nie zapomnijmy odwiedzić również Delf – to starożytne miasto, gdzie u stóp Parnasu, gdzie znajdowała się antyczna wyrocznia. Ciekawe są także Saloniki w greckiej Macedonii.
Ciekawą opcją w Grecji są także rejsy po przepięknych wyspach, odpoczynek na plażach, kąpiele w błękitnym morzu oraz hotele zbudowane w górach.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

turystyka-grecji

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

  • Agroturystyka Kaszuby nad jeziorem

    Agroturystyka Kaszuby nad jeziorem

    Agroturystyka Agroturystyka to bardzo dobry pomysł na spędzenie wakacji, a szczególnie jak się ma dzieci. Jeżeli poszukujecie miejsca, gdzie będziecie mogli odpocząć w sielskich warunkach to zdecydujcie się na agroturystyka Kaszuby nad jeziorem. Jest to naprawdę piękne miejsce, gdzie nie będziecie przede wszystkim narażeni na hałas oraz zgiełk wielkiego miasta. Możecie tutaj przyjechać na dłuższy

  • Agroturystyka Kaszuby

    Agroturystyka Kaszuby

    Polska Szwajcaria Polskie morze – Bałtyk, polskie góry – Tatry, a gdzie lezy polska Szwajcaria? Tak nazywane jest wyjątkowe i nie przez wszystkich podróżujących jeszcze odkryte miejsc miejsce w Polsce – Kaszuby. Szwajcaria Kaszubska tak mówią o tej krainie, którą najlepiej zwiedzić zatrzymując się w niejednym gospodarstwie, gdzie prowadzona jest agroturystyka kaszuby to góry (choć