|  | 

Korfu fauna

Turystyka Grecji

Turystyka Grecji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_podroze2.jpgGrecja to kraj, dla którego turystyka jest jednym z głównych źródeł dochodu narodowego. Szczególnie w kryzysie, jest to branża, na której cały czas Grecy mogą polegać ze względu na umiarkowany klimat, piękne plaże i zabytki świata antycznego. Co warto zobaczyć, będąc w Grecji?

Przede wszystkim, warto odwiedzić stolicę tego kraju, Ateny. Warto tu zwiedzić zabytki świata antycznego – Akropol, Teatr Dionizosa, Łuk Hadriana. Poza tym warto zwiedzić tu stadion, budynek Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza, Bibliotekę Narodową.
Również bardzo ciekawe są Meteory – masyw skał z piaskowca, na których znajduje się zespół prawosławnych świątyń (monastyrów). Robią niesamowite wrażenie.
Nie zapomnijmy odwiedzić również Delf – to starożytne miasto, gdzie u stóp Parnasu, gdzie znajdowała się antyczna wyrocznia. Ciekawe są także Saloniki w greckiej Macedonii.
Ciekawą opcją w Grecji są także rejsy po przepięknych wyspach, odpoczynek na plażach, kąpiele w błękitnym morzu oraz hotele zbudowane w górach.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

turystyka-grecji

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Korfu zabytki

    Korfu zabytki

    Jak dotrzeć na Korfu? Korfu to położna na Morzu Jońskim grecka wyspa, sąsiadująca z Albanią. Często określa się ją jako „green island” („zielona wyspa”), co jest dość oczywiste, gdy choć raz odwiedzi się to miejsce. Korfu to moc roślinności, zieleni, malowniczych krajobrazów, zatok, wspaniałych plaż. Oczywiście nie można zapomnieć także o zabytkach. Wszystko to sprawia,

  • Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Korfu – popularna grecka wyspa Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem