|  | 

Wyspa Korfu

TA KARCZMA RZYM SIĘ NAZYWA

TA KARCZMA RZYM SIĘ NAZYWA
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

TA KARCZMA RZYM SIĘ NAZYWA
Wędrówka po Rzymie nie może się obyć bez skosztowania tamtejszych specjalności. Charakterystyczna dla Rzymu jest pizza w kawałkach. Robi się ją na twardym cieście i sprzedaje na wagę. Prawdziwa rzymska pizza to tak naprawdę ciasto i ser z niedużą ilością czegokolwiek innego. Kulinarną wizytówką Rzymu jest również spaghetti alla carbonara (co oznacza: na sposób górniczy). Przyrządza się je z jajkami, boczkiem, pieprzem i tartym serem pecorino. Rzym słynie również z potrawy zwanej abbacchio – jest to jagnięcina w białym winie z rozmarynem. Nie można wyjechać z dawnej stolicy Europy, nie posmakowawszy tych specjałów.

SŁODKA PRZYJEMNOŚĆ
Nie sposób też nie spróbować w którejś z zacisznych kafejek słynnej kawy po włosku. Nie każdy wie, że słowo „espresso” oznacza „pod ciśnieniem” i najlepiej wyjaśnia sposób, w jaki należy ten rodzaj kawy przygotować. Dobre espresso, oprócz swojego charakterystycznego smaku, powinno mieć na wierzchu trwałą, równomierną beżową piankę, zwaną „crema”. Inną odmianą klasycznej, a znanej nam wszystkim włoskiej kawy, jest cappuccino. Składa się z trzech równych części: kawy espresso, mleka i mlecznej piany, którą często posypuje się czekoladą. Taka słodka przyjemność wypita na początku dnia daje siłę do zwiedzania przynajmniej na kilka godzin.

WRZUĆ MONETĘ DO FONTANNY
Schody Hiszpańskie to miejsce, gdzie przez całą dobę tętni życie. Są nie tylko wybiegiem dla słynnych pokazów mody, ale przede wszystkim obowiązkowym przystankiem dla wszystkich wycieczek. Nie trzeba dodawać, że to idealne miejsce na umawianie się na spotkania i randki. Ulice położone u ich podnóży należą do najbardziej ekskluzywnych i najdroższych w Rzymie. Swoje sklepy mają tu wszystkie najbardziej znane firmy ze świata mody. Stąd już blisko do fontanny de Trevi. Docieramy do niej wąską uliczką Vicolo dei Modelli, na której kiedyś oczekiwali na malarzy męscy modele. Zbudowana przez Salvi’ego w XVII wieku de Trevi, jest największą i najpiękniejszą barokową fontanną Rzymu. Fontanny stale pilnują karabinierzy, gdyż codziennie wyławiane są z niej bajońskie sumy, na które składają się wrzucane przez turystów monety. Legenda mówi, że to oprócz pomyślności zagwarantuje powrót do Rzymu. A do tak pięknego miasta każdy chce przecież wracać.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

ta-karczma-rzym-sie-nazywa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Czy na Korfu w maju jest ciepło?

    Czy na Korfu w maju jest ciepło?

    Wyjazd do Grecji. Któż z nas nie marzy czasem o wakacjach lub nawet o krótkim wypadzie w jakieś ciepłe miejsce? Ostatecznie może to być miejsce cieplejsze zaledwie o kila stopni. Zawsze to wiąże się z pozytywnymi odczuciami. Dobrym wyjściem jest zaplanowane pobytu na jednej a greckich wysp. Oferta tutaj jest dosyć bogata, biura podróży prześcigają

  • Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Korfu – popularna grecka wyspa Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem