|  | 

Korfu Grecja

Mysia Wyspa Korfu

Mysia Wyspa Korfu
1 vote, 1.00 avg. rating (49% score)

Grecka wyspa

Zbliża się sezon wakacyjny, co daje nam okazję do rozpoczęcia planowania i przygotowań wyjazdów wypoczynkowych. Jak deklaruje część Polaków, zostaną oni w naszym kraju i wybiorą kierunki takie jak Pomorze, Podkarpacie czy Mazury. Jednak, z roku na rok, coraz więcej rodaków wybiera wczasy za granicą, nie tylko w Europie, ale nawet na najodleglejszych zakątkach świata.
Jednym z ulubionych kierunków turystycznych jest Grecja, czyli jedno z najstarszych państw, z długą historią i obszernym dziedzictwem kulturowym. Mówi się o niej, że stanowi kolebkę cywilizacji zachodniej. To stąd wywodzą się Igrzyska Olimpijskie, demokracja czy filozofia. To tutaj kształtowały się największe religie politeistyczne.
Będąc na wczasach na greckich ziemiach, warto za jeden z celów podróży obrać Korfu – czyli wyspę o górzystym ukształtowaniu, w północnej części Morza Jońskiego, znajdującą się w pobliżu Albanii. Najwyższym szczytem jest Pantokrator o wysokości ponad 900 metrów. Ponadto na wyspie swoje miejsce ma Świątynia Artemidy, zachowany przykład porządku doryckiego.
Szukając miejsca noclegu warto wiedzieć, że choć jest to wyspa to zamieszkuje ja ponad sto tysięcy osób.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

mysia-wyspa-korfu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Wypożyczalnia samochodów Korfu

    Korfu – popularna grecka wyspa Turyści, którzy decydują się na wakacje w Grecji, często stawiają na Korfu. Obok Krety to jeden z najpopularniejszych regionów tego kraju. Korfu to wyspa, której stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Dominuje tu upalny klimat śródziemnomorski i górzyste ukształtowanie terenu (o najwyższym szczycie liczącym niemal tysiąc metrów nad poziomem

  • Co zobaczyć na Korfu?

    Co zobaczyć na Korfu?

    Korfu idealnym wyborem turystycznym Zwiedziłeś już pół świata i nie chcesz jechać kolejny raz w słynne miejsca takie jak Paryż czy Nowy Jork? To zrozumiałe. Dlatego pozwól, że przedstawimy Ci idealną opcję, z której z pewnością będziesz zadowolony. Marzysz o wodzie, piasku i długim odpoczynku od ciężkiej pracy? Chcesz zabrać swą drugą połówkę na romantyczny