|  |  |  |  |  |  | 

Korfu atrakcje Korfu fauna Korfu Grecja Korfu lotnisko Korfu pogoda Wyspa Korfu

Korfu pogoda wrzesień

Korfu pogoda wrzesień
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Wyspa-inspiracja

Grecja i jej wybrzeże to popularne kierunki wakacyjnych podróży Polaków. Zapewne przyciąga nas obietnica słońca, ciepła oraz chęć poznania kulturowej kolebki Europy.

Jedną z bardziej obleganych greckich wysp jest znajdująca się w północnej części Morza Jońskiego górzysta (najwyższy szczyt, Pantakrator, liczy sobie ponad 900 metrów) Korfu, z urokliwą stolicą o tej samej nazwie. Wyspa żyje z turystyki, jest więc dobrze skomunikowana z lądem, znajdują się tam też liczne hotele, restauracje oraz kluby, nie wspominając o zabytkach – wyspę skolonizowano wszak, rękoma i łodziami osadników z Koryntu, jeszcze w starożytności, aczkolwiek wówczas zwaną ją Kerkyrą. Już będąc na Korfu, warto wybrać się na wycieczkę morską i obejrzeć urokliwe greckie wysepki, tworzące gminę o nazwie – a juści – Korfu.

Również osoby zainteresowane turystyką literacką będą miały na Korfu co robić. Możliwe, że to właśnie ono jest pierwowzorem wyspy z „Burzy” Szekspira, a o Korfu pisali autorzy tej miary co John Milton, Zbigniew Herbert czy Lawrence Durrell i jego brat, znany przyrodnik, Gerald Durrell.

Ciekawe wpisy o podróżach i turystyce:

korfu-pogoda-wrzesien

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Czy na Korfu w maju jest ciepło?

    Czy na Korfu w maju jest ciepło?

    Wyjazd do Grecji. Któż z nas nie marzy czasem o wakacjach lub nawet o krótkim wypadzie w jakieś ciepłe miejsce? Ostatecznie może to być miejsce cieplejsze zaledwie o kila stopni. Zawsze to wiąże się z pozytywnymi odczuciami. Dobrym wyjściem jest zaplanowane pobytu na jednej a greckich wysp. Oferta tutaj jest dosyć bogata, biura podróży prześcigają

  • Ile trwa lot na Korfu?

    Ile trwa lot na Korfu?

    O czym warto wiedzieć przed wyjazdem na Korfu? Grecja to w oczach wielu turystów niemal raj na Ziemi. Bardzo wiele osób chętnie odwiedza tamtejsze zakątki, podziwiając ich wspaniałą architekturę czy niezwykle malownicze krajobrazy. Leżąca w obrębie Morza Jońskiego zielona wyspa Korfu słynie głównie z zabytków oraz idealnych do relaksu i podziwiania plaż. Jadąc na Korfu,